Jednoduše, prostě to zkus :). První malý krok jsi již udělal, čteš tenhle web.

Pak už Ti zbývá jen se prát, a příroda je setsakramentsky silný spoluhráč. Vyber si cestu, sežen materiál a s pokorou vyraž, Křižový vrch je k začátkům o něco vhodnější. Čas objevování lezení v Ádru na vlastní pěst je pro spostu lidi, co zde lezou, srdcová záležitost. Doufám, že budeš taky jednou patřit mezi ně, o silné zážitky určitě nebudeš mít nouzi. Oproti předešlím generacím máš výhodu, detailní informace o cestě, které na tomto webu nalezneš.

Je tu i další cesta. V Ádru každý potřebuje druholezce, na rybu se zde prakticky neleze. Když se zeptáš večer v hospodě u Tošováka nebo v Qadru, s největší pravděpodobností najdeš, co hledáš. Spolulezce a tahače.
Metodicky by jsi měl zvládat lezení na sportovních vícedélkách. V ádru je sposta lehkých cest, sportovní výkonost nemusí být závratná, sedmička na steně je na začátek dostačující.
klasické vybavení na skalní lezení, k tomu se budou hodit smyčky všemožných rozměrů a průměrů. Šité, ploché, kulaté, lepičky. Dalé výstřelek posledních desítek let, Ufoni. Štáradlo ti také zpříjemní život.
Nejlepší jsou za mě kempy. V ádru jsou 3, Majerovi, Zámecká a Stránský.
Ano, v pohodě. V adru je sposta lehkých cest.
Lezecké jsou hlavně 2, Klasický Tošovák a novější Qadr. V obou jsou lezci vřele vítáni.
Dají se použít různé výdobydky moderní doby, facebookové skupiny atd... Ale poptání se v pátek večer v hospodě bude asi nejlepší způsob.
Tohle je věčný problém všech nováčků v ádrů. Je to občas těžký, člověk se musí orientovat podle kreslené mapy, gps mezi vežema moc nefunguje. Cesta se už hledá líp, dost pomáhají fotky nástupu.
Více zde
Skála se tím ničí, lehce se láme. Můžeš se tím lehce zničit i ty, klouže to.
Na vršku každé věže je pískovcová knížka, do který se můžeš po vylezení zapsat. Jak má zápis vypadat a co obsahovat obšlehneš z předchozích zápisů.:). Je nepsaným pravidlem, že by se u zápisu mělo šetřit místem.